جو زدگی و تبعیت کورکورانه خصلت گوسفندان است و بلاشک پسندیده اشرف مخلوقات نبوده و نیست ، طبیعی است که از هر کسی سوال شود جوزدگی و تقلید کورکورانه را قویاً مذموم می دارد ولیکن چه بسا خود در برهه ای به انجام آن مبادرت ورزد.

ماراتن مذکرات هسته ای سرانجام به پایان رسید ، واقعا جا دارد از زحمات و تلاشهای تیم مذاکره کننده تقدیر کرد فارغ از اینکه نتیجه مذاکرات برای کشور چیست باید از زحمات تیم مذاکره کننده که بچه های انقلاب و ارادتمند رهبری و معتقد به نظام هستند تشکر کرد هر چند اولا نتیجه مذاکرات منوط به تصویب قوای مقننه کشور ها می باشد و ثانیا بدعهدی و سو سابقه غربی ها چشم انداز روشنی از مذاکرات نشان نمی دهد و حتی افراد منصف و متعقل دولت هم هشدارهای خود را برای تلطیف فضای ارمانی رسانه ای شده از سوی برخی دولتمردان را مکرر اعلام می کنند و صد البته افت شاخص بازار سرمایه ایران تنها یک روز پس از اعلام جمع بندی مذاکرات نشان دهنده همین موضوع است لیکن بدتر از همه اینها تلاش و هدایت مغرضانه عده ای معلوم العقیده است برای تهییج احساسات پاک مردم در جهت سو استفاده از اغراض خاص.

شادمانی و پایکوبی از چیزی که حتی ممکن است از سوی کنگره آمریکا رد شود و یا خوشحالی از موضوعی که افراد نسبت به آن کمترین اطلاعی ندارند بر اساس کدام عقل و منطق است؟ ای کاش یکی از این افرادی که در شب گذشته در خیابانهای شهر جولان می دادنند و ابراز شادی می کردند دلیل و دستاورد قابل بیانی از علت شادی خود بیان می کرد.

آیا واقعا چنین حرکتی جوزدگی و تقلید کورکورانه نیست که نسبت به موضوعی که هیچ اطلاعی از آن ندارید خوشحالی کنید

 

متاسفانه از این دست اقدامات در موارد دیگر هم در حال رایج شدن است . چندی است که موضع گیری های تند و نقدهای بسیار سنگین در فضای مجازی به بهانه نزدیک شدن زمان اکران فیلم رستاخیز شیوع پیدا کرده است

نقدهای طولانی و تفاسیر عجیب از فیلمی که هنوز اکران نشده و تلاش برای تجمع و موضع گیری در خصوص فیلمی که پخش نشده است چیزی جز جوزدگی نیست!!

وقتی از برخی از این مثلا دغدغه مندان سوال می شود آیا شما این فیلم را دیده اید و یا نسخه اصلاح شده آنرا بررسی کرده اید می گویند نه!! ولی بازهم نسبت به نقد خود اصرار دارند.

حتی برای ادعای خود به پاسخ مراجع بزرگوار متوسل می شوند بدون آنکه نحوه سوال از مراجع عالیقدر را شرح ذهند . قطعا هر مرجعی وقتی با سوالی مبنی بر نمایش برخی اتفاقات و افراد منسوب به اهل بیت عصمت و طهارت مواجه می شوند بر حرمت و عدم جواز آن نظر خواهند داد ولی آیا این سوال مصداق دقیق این فیلم است؟ چرا باید اینقدر زود برخی در جامعه ما جو زده می شوند و به تقلید کورکورانه از موضوعاتی می پردازند که کمترین اطلاعی از آن ندارند؟ واقعا چرا؟

 

5 Comments

 1. من یکی از افرادی بودم که به خیابان آمده بودم. آمدنم نه بخاطر نتایج مذاکرات هسته ای بلکه بخاطر اثبات شکست سیاست متوهم دشمن سازی بعضی ها که پشت دین مردم غایم شده وبه نام دین و ایمه اطهار جز به منافع خویش آنهم با چپاول وغارت بیت المال نمی اندیشند.

   1. یه علی دیگه says:

    شما به هویت ایشان چه کار داری اگر جوابی داری ارائه کن! و اگر جواب نداری که البته هم نداری با روشن شدن هویت اون آقا هم نفعی عایدت نمی شود!

    1. حامد کبودوند says:

     اتفاقا وقتی هویت مخاطب معلوم نیست یعنی ارزشی برای وجود داشتن ندارد و کسی که برای خودش ارزش قایل نیست ارزش پاسخ دادن هم ندارد وگرنه پاسخ به چنین ادعایی کاملا واضح و مشخص است و شما هم به همچنین

 2. با سلام
  متن رو خوندم خیلی خوب بود. بله متاسفانه این جوزدگی ها در کشور ما وجود داره… و بقول شما اون شبی ک ملت ریختن بیرون و به پایکوبی مشغول شدن منم خیلی غصه دار این موضوع شدم ک ملت ما هنوز نمیدونن ک چه ب روز خودمون آوردیم دارن شادی میکنن… آقای کری و دولت آمریکا مدام دارن میگن ما بعد از برجام ایران رو دوباره تحریم کردیم… ولی آقای روحانی با افتخار از این برجام نا سرانجام حرف میزنه و میگن ۱۰۰تا تحریم برداشته شده و فقط ۳ تاش مونده… واقعا ایشون ملت رو چی فرض کردن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *