“یکی از دوستان گفتند ما از دست چپ و راست رئیس جمهور دلمان خون است. خوب، حالا دل شما خون – که خدا نکند خون باشد – اما به شما عرض بکنم؛ اینها جزو مسائل تعیین کننده و اصلی نیست. ممکن است ایراد و اشکال وارد باشد – من در این مورد هیچ قضاوتی نمیخواهم بکنم – ممکن است کسی به یک شخصی یا به یک کاری ایراد داشته باشد؛ منتها باید توجه کنیم که مسائل را اصلی – فرعی کنیم. مسائل درجه‌ی دوم جای مسائل اصلی را در انگیزه‌های ما، در همت ما، در صرف انرژیای که میشود، نگیرد. من عرضم فقط این است؛ والّا من نه اعتراض میکنم به اینکه شما چرا از زید یا عمرو خوشتان می‌آید یا بدتان می‌آید؛ نه، ممکن است خوشتان بیاید، ممکن است بدتان بیاید – ایرادی ندارد – و نه اعتراض میکنم که چرا آن ایراد را یک وقت به شکلی که یک مفسده‌ای نداشته باشد، بر زبان آوردید؛ آن هم به نظرم اشکالی ندارد. فقط توجه کنید که این جای مسائل اصلی را نگیرد. مسائل اصلی ما چیزهای دیگری است.” مقام معظم رهبری ۱۳۸۹/۵/۳۱

دیروز یکی از روزهای عجیب در تاریخ سیاسی کشور بود هر چند روز قبلش به برخی از دوستان گفته بودم شواهد و قرائن و اطلاعات واصله حاکی از آن است که احمدی نژاد قرار است در انتخابات ثبت نام کند ولیکن واقعا خودم هم دوست نداشتم شاهد چنین روزی باشم اما آنچه نباید در این میان مغفول بماند فارغ از چرایی این اقدام ، بررسی چیستی آن است. هر عملی یک عکس العملی دارد و این کاملا طبیعی و منطقی است . همچنین پرواضح است هر کجا بدون هیچ تردید و استثنایی کلام رهبری مورد غفلت واقع گردد خسارات و نتایج دردآوری را به بار خواهد نشاند، آن هنگام که مقام معظم رهبری فریاد می زدند و صریح و بدون ملاحظه تاکید می کردند که مسآله اصلی ما جریان امثال مشایی نیست و به این جریانات توجه نکنید تا مضمحل شوند برخی خودعمارپندارهای زمانه همچنان بر خاکستر این آتش می دمیدند و  همگام و البته شاید ناخواسته در زمین کسانی که از سیلی محکم مردم در انتخابات ۸۴ سوخته بودند چنان پرقدرت بازی کردند و بر طبل دشمن ساخته جریان انحرافی کوبیدند و کوبیدند تا منتخب مردم در سال ۸۴ به اینجا برسد.

از قدیم گفته اند نتیجه “های” “هوی” است. این آقایان اینقدر بر طبل انحراف کوبیدند و این مساله غیر اولویت دار به فرمایش مقام معظم رهبری را مهم جلوه دادند تا عکس العمل احمدی نژاد هم این باشد که دشمن اصلی ملت به زعم وی این افراد هستند و برای نجات مردم باید این آقایان را حذف کرد ولو به قیمت حفظ جریان ناکارآمد و فشل غربگرا.

پر واضح است اقدام احمدی نژاد جلب توجه افکار عمومی و حتی فعالان سیاسی و از همه مهمتر برهم زدن سازوکار جریان اصولگرایی است چرا که این جریان علی رغم تفاوت نظرها و مبانی متعدد در این مقطع خاص حول محور نه به روحانی کاملا هم رای و هم مسیر شده است و چنین وحدتی هر چند ممکن است به گزینه ای ختم شود که وابستگی به جریان اصولگرایی ندارد ولیکن به حفظ این جریان خواهد انجامید و این برای احمدی نژاد خوشایند نیست پس تمام تلاش خود را ولو در قالب انتحار سیاسی خواهد کرد تا توجهات به اقدامات و عملکرد پراشتباه و ناکارآمد دولت روحانی کمتر شود و انشقاق و سردرگمی در جریان اصولگرایی به حداعلی برسد و این نتیجه عکس العمل وی در پاسخ به هجمه ها و عملیات های فراوان در این ۱۲ سال است و جا دارد از این آقایان خودعمارپندار بپرسیم چرا کاری کردید که احمدی نژاد به این لجاجت برسد؟ چرا کاری کردید که جریانی که رو به افول بود خاموش نشود ؟ چرا علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری این مساله غیر اصلی و غیرمهم را همواره مهم نشان دادید؟ بدون شک هزینه هایی که الان به کشور تحمیل می شود همان اندازه که تقصیر احمدی نژاد و اطرافیانش هست به شما نیز برمیگردد. همانقدر که احمدی نژاد با لجاجت خود برای نظام هزینه می تراشد بی توجهی شما به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اولویت نداشتن جریان مشایی هم هزینه زا هست اما به فضل الهی و به بشارت های متعدد مقام معظم رهبری  نسل جدید و جوانان بصیر انقلابی با همت و بصیرت خود از این فتنه های پیچیده هم با تمرکز به حذف جریان غربگرا در این مقطه تاریخی کشور عبور خواهند کرد و علی رغم میل و خواست احمدی نژاد و اطرافیانش وارد این بازی دو سر باخت نخواهند شد و با بایکوت و بی توجهی کامل به انها مسیر درست و انقلابی خود را فارغ از سیاسی بازی جریانات مدعی ادامه خواهند داد و نصرت الهی وعده ای انکارناپذیر است هر چند تمامی شیاطین ابزارها و اعوان و انصار و فریب خوردگان خود را به میدان گسیل کرده باشند.

1 Comment

  1. مامان ثنا وحسنا says:

    لجاجت کدومه برادر من؟/ اون چه که این آقا رو پای میز ثبت نام کشوند حب مقام و غرور کاذب بود که به مدد سوت و کف های من و شما تو هشت سال ذره ذره در وجودشون ایجاد شد و هوا برش داشت که واقعا معجزه هزاره سومه غافل از اینکه هر جا بی تقوایی و سر باز زدن از امر ولی بروز کنه نتیجه جز هلاکت نیست/ پرونده مشایی خیلی وقت پیشها در اذهان بسته شده جناب احمدی نژاد حس زورو بودن بدجور بهش دست داده بود که ۴۵ دقیقه با آقا “چونه” زدند که نه من باید بیام مملکت به من احتیاج داره! یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *