ضرورت تبیین گفتمان اعتدال توسط کارگزاران دولت

هفته ای که گذشت فرصتی دست داد تا در قالب دبیر اسبق و عضو هیأت امنا موسسه مردم نهاد خادمان موعود جلسه ای با آقای مهران قاسمی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قزوین داشته باشم.
جوان مؤدبی که مدتی است سکان دار حوزه جوانان استان شده است و هر چند خیلی تلاش دارد لیکن همواره سایه اقدامات سیاسی خود و برادرانش بر اقدامات اجرایی وی غلبه می کند .
بهر حال ایشان را بسیار با انگیزه و مثبت یافتم و امیدوارم در مسئولیت خطیری که دارد موفق باشد و قطعا من و دوستانم از کمک دریغ نخواهیم کرد هر چند تفاوت نگاه سیاسی ما کاملا مشخص است . در خلال همین جلسه و هنگامی که از ایشان برای بازدید از اقدامات مجموعه فرهنگی خادمان مهدی(عج) دعوت می کردم نکته جالبی به ذهنم خطور کرد.!!!
ایشان ضمن استقبال از دعوت من برای حضور در مجموعه ما اعلام آمادگی کرد در خصوص اقدامات دولت و گفتمان اعتدال که دولت یازدهم داعیه دار آن است صحبت نماید که بلافاصله به وی گفتم اتفاقا بسیار هم خوب است چرا که این کار یعنی تبیین گفتمان و کلیدواژه اعتدال مأموریتی است که رهبر انقلاب در دبدار دانشجویان به شخص ریاست محترم جمهور ارجاع دادند و بیان داشتند که وقتی خود اقای رئیس جمهور از چنین عبارتی استفاده کرده اند حتما باید مفاهیم و برداشتهای آنرا هم بیان بفرمایند فلذا از همین رسانه از همه حامیان و مبلغان و کارگزاران محترم دولت یازدهم دعوت می کنم در هر تریبون و فرصتی که صلاح می دانند در استان قزوین نسبت به تبیین و واکاوی مفهوم اعتدالی که دولت یازدهم و ریاست محترم آن بر آن تاکید دارند اقدام نمایند و بیان کنند منظور از این عبارت چیست؟ و یا اینکه اگر حق را شناختیم و ناحق را تمیز دادیم نحوه برخورد اعتدال گونه با این تشخیص چیست؟ اگر فردی را واجد شایستگی ندیدیم در دفاع از وی رفتار اعتدال آمیز چگونه است؟ منظور از سیاه نمایی و مقصر سازی در گفتمان اعتدال چیست؟
بی صبرانه و مشتاقانه منتظر بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات بزرگواران در این خصوص هستم و همانطور که گفتم آمادگی دعوت در مجموعه خود را برای بیان چنین مهمی را مجدد اعلام می کنم

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *