با انتخاب مرتضی روزبه به سمت استانداری قزوین ، همه کسانی که فضای عمومی استان قزوین را دنبال می کردند، چه موافقان وی و چه مخالفانش اذعان نمودند که او مشی معتدل و نگاه خاصی دارد و عموما سعی می کند از تصمیم گیرهای عجولانه بپرهیزد .
اینکه مبانی تفکرات و سلیقه اجرایی نگارنده با جناب آقای استاندار تفاوت اصولی دارد تقریبا در میان قالب فعالان سیاسی اجتماعی استان مشخص است لیکن این تفاوت دلیل نمیشود تا از ذکر خصلت های ممدوح ایشان اغماض شود لیکن آنچه جای تعجب و چه بسا افسوس دارد آن است که چنین فردی با چنین مشی و روشی انچنان تحت فشار جریانات و اشخاص معلوم الحال درون و برون استانی است که حتی نتوانست چند هفته تحمل نماید تا گزینه ای مناسب و مطابق با سلایق و ادبیات دولت یازدهم برای فرمانداری قزوین انتخاب نماید
تغییر مدیران و انتخاب افراد هم سو با دولتها امری بدیهی و طبیعی است و انتظاری هم جز این نیست که مدیریت ارشد استان برای جایگاه رفیعی چون فرمانداری مرکز استان از شخصیتی که توانایی و باور راسخ به دیدگاه ها و سلیقه های دولت دارد استفاده نماید لیکن اینکه فردی تحصیل کرده ، جانباز ، پیشکسوت در عرصه جهاد همچون سعید میربها آنقدر حضورش خطرناک و مایه اشتباه و آفت هست که جناب آقای استاندار مجبور می شوند ایشان را عزل و تا زمان انتخاب جایگزین از معاونت عمرانی خود با حجم انبوهی از کارها و برنامه ها و جلسات می خواهند تا فعلا سرپرست فرمانداری مرکز استان باشند اقدامی خارج ار عرف و اتفاقا برخلاف روال عادی منش جناب آقای استاندار و بسیار معنادار است.
بدون شک این فشارها و اقدامات غیر متعارف زمینه و مقدمه حرکتهای نامیمون دیگری خواهد شد اگر بزرگان ، نمایندگان و تمامی دلسوزان استان سکوت نمایند و عملا با سکوت خود پشتیبانی از استاندار ننمایند و عرصه را برای جولان برخی مطرودین و فرصت طلبانی که دست رد از سوی مردم شریف و فهیم قزوین خورده اند باز بگذارند
جا دارد فعالان رسانه ای با دقت و رصد همه جوانب اتفاقات جاری استان با روشنگری از چنین فشارهایی بکاهند واقعا این سوال جدی است اقدامات آقای میربها چه بوده است که نمی شد مثلا چند روز دیگر هم ایشان را تحمل نمودتا جایگزین قطعی ایشان منصوب شود؟ آیا واقعا ضرورت عزل وی و انتخاب سرپرست فرمانداری برای حل و رفع مشکلات شهرستان قزوین بود و یا کاستن از فشارهای نامعقول و خواسته های نابجای برخی جریانها و افراد؟!!

11 Comments

 1. اقدامات سردارمیربهاء طی ۵/۸ سال:
  ۱-منزوی کردن کلیه نیروهای فکری،خلاق وتوانمند رسمی فرمانداری وجایگزین نمودن وابستگان فکری وغیرشایسته.(لطفاسوابق معاونین ایشان بررسی گرددتااین ادعابرهمگان آشکارشود).
  ۲-تبدیل فرمانداری شهرستان قزوین به یک یگان نظامی .
  ۳-قطع هرنوع نشریه،روزنامه وحتی اینترنت به عنوان ابزاراطلاع رسانی وآموزش همگانی
  ۴-بی توجهی به نیروهای رسمی وزارت کشورواتکابه نیروهای وابسته دردیگرارگانهاازجمله صداوسیما،آموزش وپرورش(۴بخشدارازمیان معلمین ابتدایی ودومدیرفرمانداری نیزازکارشناسان مطرودصداوسیما)
  ۵-تعطیلی فرمانداری مرکزشهرستان وعدم نقش آفرینی درحوزه اجرایی به علت نگاه امنیتی .
  ۶-اعمال دستورات شخصی وگاهاغیرقانونی
  جناب کبودوندگرشمااستاندارمی شدیدخدایی بااین اوصاف هفته اول ایشان راجابجانمی کردید؟آیاتوسعه استان بااین چنین رویکردی ضدمنابع انسانی میسرخواهدبود؟ایشان وآنانی که طی این چندسال ازایشان حمایت کردندبایددردرگاه خداوبعدافکارعمومی پاسخگوباشند.

  1. اگر متن مرا کامل می خواندید شاید اینگونه نمی نوشتید!! هر چند تک تک ادعاهای مرقومه دارای پاسخ مستند و مستدل هست ولی قصد ورود به دفاع و یا نقد عملکرد جناب آقای فرماندار را ندارم بلکه سوال ما این است اگر ضرورت تغییر فرماندار وجود داشت چرا در این مدت ۱۲۰ روز حضور جناب آقای استاندار و یا حتی ۸ ماهه دولت تدبیر!! و امید فکری برای انتصاب جایگزینی قطعی ایشان نشده بود که معاون عمرانی با آن هجمه کاری سرپرست فرمانداری شود؟؟!!

 2. اگه به قانون سر بزنید متوجه میشید که این کار غیر قانونی بوده و کسی که از وزیر حکم داره فقط باید از خود وزیر نامه برکناریش بیاد و این کار آقای روزبه عجیبه.

 3. اقای کبودوند عزیز سلام میبینم اولین نفری هستی که از عزل میربها اظهار نگرانی می کنی باید کارمند ایشان می بودی یا باایشان برخورد کار داشته باشی ت به بفهمی این مسئول چه بلاها که سر مجموعه اش در نیاورد او باعث شد نیروهای انقلابی وایثارگر در فرمانداری منزوی شود و از ادم هایی که صادق نبودند واعتقادی به مردم نداشتند استفاده کرد افرادی که وجودشان خساراتی برای مردم مناطقشهرستان شد که البته استاندارانقلابی و ارزشی واقعی باید تکلیف این مدیرا رامشخص نماید وجود اینها هر دقیقه اش برای مردم محمروم شهرستان ضرر است

  1. دوست عزیز نمیدونم چرا وقتی مطلب من را کامل نمی خواهید اصرار به اظهار نطر دارید؟! من از عزل یک مدیر در یک دولت اظهار نگرانی نکردم چه آن مدیر خوب عمل کرده بود چه بد عمل کرده بود نگرانی بنده از باب شدن یک روال غیر منطقی برای عزل و عدم جایگزینی قطعی یک مدیر در یک جایگاه حساس می باشد فرمانداری قزوین آنقدر مهم است که در اولین روزهای استقرار استاندار جدید بشود برای آن اقدام نمود اما اینکه بعد از ۱۲۰ روز بازهم فرمانداری قزوین با سرپرستی اداره شود یک روال نگران کننده است.

 4. اولین اقدم سرپرست فرمانداری تغییرفی الفورمعاونین ماموروغیرتخصصوبخشدارانی است که ازمدرسه به حوزه اجراواردشده اندودارای تخلفات عدیده ای می باشند.ضمناانتصاب مدیرانی ازدل مجموعه .

  1. جهت استحضار متاسفانه سرپرست یک سازمان حق عزل و نصب مدیران زیرمجموعه را ندارد اتفاقا یکی از دلایل اشکال ما به شیوه انتخاب سرپرست فرمانداری همین موضوع است

 5. من با شناختی که از دل مجموعه فرمانداری دارم کار کارشناسی رو درست انجام بدن مدیری پیشکششون.

 6. محمد رضا قربانی میاندهی says:

  سلام علیکم
  با شناختی که از روزبه دارم می دانم ایشان تحت فشار عملی را آن هم در این سطح انجام نمی دهد البته منکر فشار نمی شوم ولی خوب روزبه را نیز خوب می شناسم و می دانم در این عمل به ظاهر شتابزده حکمتی بوده و وگرنه قظعا صبر می کردند” کمی اخبار ها را به دور از حب و یغض دنبال کنید و خط و نشان های اصلاح طلبان بی ریشه را ببینید متوجه می شوید که ایشان اهل باج نیست ” ثانیا وقتی به ذهن حضرت شما برسد به ذهن روزبه نرسد که مثلا کمی صبر کند تا حکم نهایی فرماندار جدید بیاید پس مظمئن باشید حکمتی بوده نکته دگر اینکه بر خلاف اظهار نظر شما این در بین مسیولین عرف بوده و هست که تا مشخص نشدن حکم قطعی سرپرست به طور موقت منصوب گردد کما اینکه در دولت آقای احمدی نژاد در همه سطوح به کررات دیدیم شنیدیم و خواندیم
  این نکته را نیز نباید فراموش کرد که نارضایتی در بین کارمندان فرمانداری داشت به مرحله بحران میرسید

  1. برادر محترم که شناخت خوبی از استاندار محترم دارید ، لطفا کمی هم بدون تعصب به موضوع نگاه کنید! مگر ما گفتیم عوض کردن فرماندار یا انتخاب سرپرست کار اشتباهی است یا حکمتی!!! پشت آن نیست سوال ما این است اگر آقای استاندار قبل از انتخاب به سمت استانداری از وضعیت استان و عملکرد فرماندار مطلع نبودند پس از گذشت این همه وقت باز چرا گزینه قطعی را انتخاب نمی کنند نگویید که عدم انتخاب فرماندار مورد موثق استاندار بخاطر اعمال فشار برخی ها نیست که این موضوع برای همگان واضح است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *